Pirmās medicīniskās palīdzības kursi

1) 36€ (Iekļauts – divas nodarbības, eksāmens, apliecība);

2) Pirmās medicīniskās palīdzības apliecība jeb sarkanā apliecība ir nepieciešama autovadītāja apliecības iegūšanai, kā arī ieroča nēsāšanas atļaujas iegūšanai. Latvijā izsniegtā Sarkanā apliecība ir derīga arī citās ES Valstīs. Pirmās medicīniskās palīdzības kursu apliecības derīguma termiņš ir 5 gadi no tās izsniegšanas brīža. Tā ir nepieciešama autovadītāja apliecības iegūšanai. Palīdzības apliecība jāatjauno pēc tās derīguma termiņa beigām tikai tādā gadījumā, ja tiek kārtoti jauni vadītāja kursi papildus kategorijas iegūšanai (piemēram, ja šoferītis ar B kategoriju vēlas nokārtot motocikla A kategorijas tiesības).

Kuģi

1) 50€ – kursu ilgums 4-6h (1 nodarbība), tos pasniedz profesionāls pasniedzējs-jūrnieks. Lekcijas kursā ietilpst – bojas (to nozīme, pielietošana, lasīšana), kuģu signālgaismu atpazīšana, zīmes un signāli krastā, kartogrāfija un meteoroloģija.
Šīs tiesības attiecas uz sekojošām kategorijām: peldošie līdzekļi (2-12m gari) kuģojot piekrastē un 3km no krasta līnijas, laivas, motorlaivas un ūdens motocikli.